Gerald Edling powraca w nowej części kryminalnej serii!

Gerald Edling to jeden z najnowszych cyklów kryminalnych autorstwa Remigiusza Mroza. Ten najpopularniejszy polski pisarz raz jeszcze stawia na historię, której przewodzi charyzmatyczny, silny i nieco ekscentryczny główny bohater. Czy Behawiorysta (bestseller Mroza) stanie na wysokości zadania i dorówna swoim poprzednikom? A może tym razem Mróz nie poradził sobie ze stworzeniem wciągającej i trzymającej w napięciu fabuły? 

Mroczna strona świata

Głównym bohaterem Behawiorysty jest były prokurator, który w nie do końca wyjaśnionych okolicznościach został pozbawiony prawa do wykonywania zawodu. A więc raz jeszcze jako czytelnicy mierzymy się z tajemniczą przeszłością protagonisty. Ta wyjaśniana będzie krok po kroku nie tylko w pierwszym tomie serii, ale i w jej następnych częściach. To prosty, ale bardzo efektywny zabieg, który sprawia, że czytelnik nie chce oderwać się od książki, próbując odkryć to, co faktycznie wydarzyło się w życiu bohatera. 

 

Komunikacja niewerbalna

Tym razem Remigiusz Mróz przygląda się bliżej tajnikom rozumienia komunikacji niewerbalnej. To właśnie w tej dziedzinie Gerard Edling jest specjalistą, i to właśnie na obserwowaniu zachowań potencjalnych zabójców będzie opierać się ta seria. Polski pisarz nie wystrzega się w niej jednak swoich standardowych błędów. Czytelnikom może przeszkadzać wiele absurdalnych rozwiązań czy zaczynanie wątków, a następnie ich porzucanie. Pierwszy tom serii o Gerardzie Edlingu sprawia wrażenie nieco chaotycznego, przez co nadążanie za fabułą nie jest takie łatwe. Jednocześnie warto zauważyć, że książka ta wyróżnia się bardzo szybkim tempem akcji. Dzięki temu idealnie nadaje się na szybką lekturę, gdy nie mamy zbyt dużo czasu wolnego. Z historii na pewno zadowoleni będą wierni fani Remigiusza Mroza. Autor nie serwuje tutaj niczego nowego, raczej trzymając się tych rozwiązań, które przyniosły mu największą popularność. Dlatego też cykl ten zadowoli głównie entuzjastów kryminałów Mroza oraz tych czytelników, którzy szukają niewymagającej książki.